Akbank NEO Kart Nedir, Şifresi Nasıl Alınır?

Neo Kart, Akbank tarafından müşterilere sunulan bir bankamatik kartıdır. Neo Card ile sıradan ATM kartları arasındaki fark, yurtiçinde, yurtdışında ve İnternet’te bir kart kullanarak Neo Card ile alışveriş yapabilmenizdir. Yaptığınız alışveriş veya nakit para çekme miktarı, Neo kartınızın bağlı olduğu talep hesabınızdan düşülür. Akbank Neo kart türleri Neo Birebir, Neo Private, Neo Business, Neo Meo ve Neo Ek Kart’dır.

Neo Kart’ın müşterilerine sunduğu avantajlar; Neo Card ile, Axess üye işletmelerinde alışverişinizde çip para kazanabilirsiniz. 1 çip parası = 1 TL. Neo indirim kampanyalarını izleyerek satın alma işlemlerinizde indirim yapabilirsiniz. Kazandığınız indirimin miktarı çok kısa bir sürede hesabınıza yansıtılır. Neo Card ile internette alışveriş yapabilirsiniz. Neo ile e-ticaret sitelerini günlük iç mekan alışveriş limitinizde alışveriş yapabilirsiniz. Neo Card ile banka kartı satın alımlarını kabul eden ülkelerde Neo kart kullanarak alışveriş yapabilirsiniz. Neo Card ile alışverişinizi taksitlendirerek taksit yapabilirsiniz. Axess üyesi işyerinde yapacaksın ve Neo kartıyla 50 dolardan fazla yükleyebiliyorsun. Neo kartınız çek hesabınıza bağlı olsa bile, hesabınız taksitinizle Neo kartınız yapılmış olsa bile Artı para limitinizle. NEIGHBOURNAME yazıp, hesap bakiyenizi, ay boyunca yaptığınız alışverişlerin toplamını, biriken çip-para bakiyesini kullanarak, bir mesajla 4425’e bir mesaj olarak kartınızın son 4 hanesini bir mesaj göndererek denge bilgilerini anında öğrenebilirsiniz. Kartınızda, kazandığınız indirim miktarı ve artı para limitiniz.

Neo kart şifresi almak için Akbank Doğrudan Internet Kartları – Parola / Güvenlik – Parola Ayarla menüsünden parolanızı değiştirebilir veya parolanızı değiştirebilirsiniz. Kodunuz ayarlandıktan sonra, ilk alışverişinizde kartınızdan ücretlendirilirsiniz ve bir sonraki alışverişte kullanmaya başlayacaksınız.

Akbank.com üzerinden kart şifrenizi almak veya değiştirmek için, Kart Şifrelerini Al düğmesini tıklayarak ve istenen bilgileri doldurarak Neo, Axess, Wings veya Free card şifrelerini sağlayabilirsiniz. İstediğiniz Akbank ATM’sinden şifrenizi, daha sonra telefonunuza gelecek geçici şifreniz ile 7 gün içinde belirtebilirsiniz. Şifrelerinizi seçerken doğum tarihini veya ardışık sayıları belirtmemeniz önerilir.

Bir cevap yazın