Akbank Konut Kredisi Yapılandırması Yapıyor Mu?

Konutun tüketiciler tarafından satın alınması ve kira ödemesi gibi konut sahibi olmak, barış ihtiyacını karşılama konusunda kolaylık sağlamaktadır. İnsanlar, bankalar aracılığıyla edindikleri konutların değerinin yüzde 80’ini ödeyebilir ve geniş bir 120 aylık bir marj içerisinde ödeme yapabilir. Konut kredilerinin faiz oranlarındaki gerileme ile bankalar, banka makamlarının kredileri kullandıklarında aktardıkları yeni faiz oranları ile yeniden finansman yapabilecekleri ve banka kredileri kullandıklarında yeniden finansman yapabilecekleri temelinde bankaya gidiyorlar. Yeni indirimli konut kredileri ile kredi. Bu yazıyla bu konuyla ilgili sizinle konuşmak isterim ki, Akbank konut kredisi yapılandırmasıyla ilgili sorularımızı yazmıştım.

Eylül 2016’da yayınlanan kredi ve kredi kartlarına ilişkin yönetmelikle konut kredilerinde uygulanan uzmanlık değeri yüzde 80 olmuştur. Bazı tüketiciler evin değerinin% 80’ini alırken, bazıları evin değeri yüksekse krediyi kredi olarak kullanır. Bir ev satın aldığınızda, geçerli finansal şartlarda banka tarafından bir faiz oranı belirlenir. Banka tarafından belirlenen konut kredisinin faiz oranıyla hesaplandığında, taksit tutarlarınız ortaya çıkıyor. 120 ay süreyle ödeyeceğiniz taksitler 10 yıldır düzenli olarak ödenemez. Yani, tüketici kimi zaman yetersiz maaş nedeniyle kredi taksitlerini azaltmak isteyebilir veya birkaç yıl sonra yeni konut kredilerinden faiz oranlarını kullanmak suretiyle yeniden finanse etmek isteyebilir. Bu durumlarda, bankacılık bilgisi için başvurabilir ve karlı bir sonuç alabilirsiniz.

Bankalar kısa bir süre önce ipotek kredilerini müşterilere yaptırmakta güçlük çekti ve yeni konut kredisi faiz oranları yalnızca yeni ev alımları için geçerli. Sadece Akbank bu duruma uymadı. Akbank tüm konut kredilerini yapılandırmış ve diğer bankalardan farkı ortaya koymuştur. Yakın zamana kadar, binlerce insan Akbank aracılığıyla konut kredisi yapılandırdı ve geri çekilebilecek para miktarı siyah.

İpotek faiz oranlarının değişeceği, yani piyasadaki faiz hareketinin yakında gerçekleşmesi bekleniyor. Bunun nedenleri arasında, 2017 yeni yasanın bağışladığı af var. Bankalar bundan sonra belirlenen yeni faiz oranları ile yapılandırılacağından, konut kredilerinin yapılandırılmasını durduran ve faiz oranlarının yeni belirlenmesini beklemektedir. Yeni faiz oranlarının açıklanmasıyla, bankanız ev kredisi yapınızı kademeli olarak oluşturabilir.

Bir cevap yazın