Akbank Direkt İnternet Bankacılığı Şifresi Nasıl Alınır ?

Akbank Direkt Nedir, internet bankacılığının artık zorunluluk haline geldiği ve rekabetin mobil bankacılık sektörüne düştüğü günümüzün bankacılık sisteminde, Akbank Direkt Nedir, bu konuda oldukça iddialı olduğunu söyleyebileceğimiz, Akbank Direkt Nedir ve Akbank Direct’in İnternet Şifreleri ile en son bilgileri sizlerle paylaştık.

Akbank Direkt; Akbank’ın şube dışı bankacılık anlayışı ile geliştirdiği internet bankacılığı ve mobil bankacılık uygulaması bu branşta çok sayıda ödüle layık görüldü. Akbank, mobil bankacılık ve internet bankacılığının öncüsü olmayı başararak, Dünyanın En Büyük 500 Banka Piyasası ödüllerinde marka değeri açısından Türkiye’de en değerli banka seçildi. Dünya kendisini bulmak için en yaygın yer listesinde 94 sırada yer aldı. Buna ek olarak, dünyanın en iyi Mobil Uygulamalar Ödüllerinden Global Mobil Ödülleri, Akbank Direct en iyi akıllı telefon uygulaması olarak seçildi.

Müşterilerini İnternet bankacılığı ve mobil bankacılığını sürekli kullanmaya teşvik eden Akbank, bu doğrultuda bir kampanya imzaladı. Şubesiz bankacılık yaklaşımıyla, bankacılık işlemlerinin büyük bir bölümünü bu platformlar aracılığıyla yapabiliyor ve daha fazla geliştirme için gerekli altyapı oluyor.

Akbank Direkt’in ne olduğunu kısaca açıkladıktan sonra Akbank müşterilerinin Akbank Doğrudan İnternet şifresini çok basit bir şekilde nasıl alabileceğini kısaca açıklayın.

Akbank Direct’i kullanmak isteyenler öncelikle www.akbank.com.tr adresine gitmeli ve Akbank Direct Mobile uygulamasını kullanmak isteyenler, uygulamayı App Store veya Play Store’dan indirmelidir.

Akbank’ın doğrudan internet şifresini alabilmek için öncelikle www.akbank.com.tr adresinden “Akbank Direkt” bölümüne, buradan “Kişisel” bölümüne, buradan “Şifre Al” bölümüne gitmeleri gerekiyor. Doğrudan ulaşmak isteyen okuyucularımız http://www.akbank.com/tr-tr/Akbank-Direkt/Sayfalar/Akbank-Direct-Internet-Bireysel.aspx bağlantısını veya https://internetsubesi.akbank.com/ adresini kullanabilirler. /etclient.aspx?INSTANTPASSWORD linkini kullanabilir.

Buraya geldiğinde karşı karşıya olduğum ekranı gördüm; Müşteri numaranızı veya TC kimlik numaranızı girmeniz gerekecek ve annenizle evlenmeden önce kullandığınız soyadınızın son 2 harfi istenecektir. Bunun yanında, kredi kartınızın veya ATM kartınızın son 4’ünü de işleme koymanız gerekir. Bunların tümünü doldurduktan sonra “Devam et” düğmesine basarsak, bir sonraki ekranda son 4 hanes girdiğimiz kartın şifresini girmeniz istenecektir. Bu kodu da yazdıktan sonra bir sonraki ekranda Akbank Doğrudan Şifrelemizi girmeniz istenecektir. Bunu yaptıktan sonra tanımladığınız şifrelemeyle Akbank Direc’e giriş yapabileceksiniz ve internet bankacılığı veya mobil bankacılık hizmetini kullanabileceksiniz.

Bilgisayarlarla meşgul olmayan ya da bu işte zorluk çekenler için daha ayrıntılı bilgi ve yardım için Akbank müşteri hizmetleri telefon bankacılığı 444 25 25 numaralı telefondan iletişime geçebilir veya herhangi bir Akbank şubesine başvurabilirsiniz.

Bir cevap yazın