Akbank Cebe Havale Nasıl Yapılır?

Adana ilinde kurulmuş olan Akbank, 1948 senesinde Hacı Ömer Sabancı’nın yapmış olduğu liderlik ve iş adamı birkaç insanla birlikte; ilk olarak sadece pamuk üreticilerine nakit sağlanması planlanan bankayken; günümüzde ise Türkiye’nin en iyi bankaları arasında ve en önemli bankalarından biri olduğu kesin. Alanında başarılı uluslararası birçok ödül alan Akbank; mobil ve internet bankacılığında da kendini sürekli geliştiren ve başarılı olan bankalardan biridir. Kişilere artık para göndermek oldukça kolay hale gelmiştir, Akbank’ın sağladığı cebe havale işleminden sizlerde yararlanabilirsiniz. Paylaşımımızda sizlere Akbank Cebe Havale işlemlerinin nasıl yapılacağı nelere dikkat etmeniz gerekiyor sizlere sade ve kolay şekilde anlatacağız.

                Akbank Cebe Havale Nedir

Akbank Cebe Havale işlemi; Para transferini alıcının cep telefonu numarasını sağlayan, hızlı ve küçük ücretler karşılığında yapabileceğiniz bir para transferi türüdür. Üstelik parayı göndereceğiniz kişinin Akbank kullanıcısı ya da herhangi bir hesabı olmasına gerek yoktur. Akbank müşterisi ya da müşterisi olmamasına rağmen cebe havale işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Alıcının cep telefonunu biliyor olmanız bu işlemi gerçekleştirmeniz için yeterlidir.

                Akbank Cebe Para Gönderme Nasıl Yapılır

Cep telefonuna havale işlemini yapmak için Akbank direk internet bankacılığı kullanmak ya da Akbank Direkt mobil uygulamalarına giriş yapmanız sonrasında “Transfer İşlemleri” ve ya “Para Gönderme” bölümüne giriş yapıp, “ Cep Telefonu / ATM” seçeneğine tıklamanız gerekiyor. Buraya kadar geldikten sonra hangi hesaptan paranın çekileceğini soracaktır, göndereceğiniz hesabı seçip sizden alıcının bilgilerini ve kullandığı telefon numarası sorulacaktır ve önemli bir ayrıntı gönderilecek miktar 10 ve katları olmak zorundadır. Miktarı da belirledikten sonra işleminizi onaylayın. Tüm işlemleri onayladığınız da siz ve alıcıya bilgilendirme mesajları gönderilecektir. Akbank cebe gönderme işlemini tamamlamış sayabilirsiniz.

                Akbank Cebe Gelen Havaleyi Çekme

Bilgilendirme mesajını alan alıcı mesajı kaybetmeden en yakın Akbank ATM’lerinden birine giderek kartsız işlemler seçeneğinden giriş yaparak “Kartsız Para Çekme” butonuna tıkladıktan sonra TC Kimlik numarasıyla devam edebilir. Bu kısımda sizlere referans no ve karşı tarafın gönderdiği miktarlar sorulacaktır. Bilgilendirme mesajın da bulabileceğiniz referans numarası oldukça önemlidir. Kimseyle paylaşmamaya dikkat ediniz. Bilgilendirme mesajını aldığınız saatten itibaren 24 saat içerisinde para çekme işlemini gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Bu süre içinde para çekme işlemini yapmazsanız parayı gönderenin hesabına iade edilir.

                Akbank Cebe Para Gönderme Limitleri

Günlük transfer miktarı; en düşük 10 TL – en yüksek 1000 TL ‘dir.

Aylık transfer miktarı; en düşük 10 TL – en yüksek 4000 TL ‘dir.

Bir cevap yazın