logo

Adliye Çalışanlarına Düşük Faizli Kredi Veren Bankalar 2018

Bankaların en önemli gelirleri faiz geliridir. Faiz gelirinin en önemli kaynakları, kredilerdir. Bu nedenle, bir bankanın ne kadar çok kredisi varsa, o kadar çok para kazandırır. Elbette, harap kredileri hariç tutuyoruz. Zaten kredi notu uygulamasının başlatılmasıyla birlikte, bankaların risklerini daha da minimize ettiler. Eğer banka kredisi meselesine tekrar dönseydik; Bankalara kredi satışlarını artırmak için periyodik kampanyalar, profesyonel gruplar için kampanyalar vb. Kampanyalar. Bu kampanyalar bazen düşük faiz oranları uygulayarak, bazen kredi maliyeti almayarak ve bazen de farklı bir fırsat sunarak krediyi çekici hale getirir. Bu kampanyaya benzer şekilde biz size yazdık; Adliye çalışanlarına düşük faizli kredi veren bankalar hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

Aslında şunu belirtmek gerekir ki; Bankadaki subayların çoğu aynıdır. Tabii ki, üst düzey memurlar daha inandırıcı olacak. Ancak buradaki mantık memurların kredi kampanyalarının, memurun aylık ücretinin genel kamuoyundan biraz daha yüksek olması, görevlilerin borçlarına daha sadık kalması, kaçma ihtimalinin daha zor olması gibi sebeplerle örgütlenmesidir. Aylık gelirler devlet garantisi altındadır. Bazı banka çalışanları; Özel olarak devlet memurları için hazırlanan kredi kampanyaları hakkında broşürler yayınlayıp kamu kurumlarına dağıtıp krediyi satmaya çalışıyor. Adliye çalışanlarının da devlet memurları olan devlet memurları olması nedeniyle bankanın bu sektörle ilgili özel kampanyaları da bulunmaktadır. Şimdi bu bankaya bir göz atalım.

Vakıfbank

Kamu görevlilerine,% 1,15 faiz oranıyla 48 aya kadar değişen oranlarda özel ihtiyaç kredisi sağlayan Vakıfbank, her 3 ayda bir ödemeleri geri ödeme imkanı sunuyor

Halk Bankası

Halkbank, kamu personeline% 1,25 faiz oranıyla kredi sunmaktadır. Kamu görevlilerinden bir kredi tahsis ücreti almaz. İsteğe bağlı olarak, memurlar% 1.15 faiz oranı + kredi ayırma ücreti kampanyasından da yararlanabilirler.

T.C. Ziraat Bankası

Kamu-özel krediler kamu bankalarının ön planda yer alırken, TC Ziraat Bankası kamu personelinin nakit ihtiyacına olumlu faiz ve vade dilimleri ile cevap vermektedir.

Türkiye İş Bankası

İş Bankası, cazip koşullarla kamu görevlilerine kredi sağlayan bankalardan biridir. İş Bankası’nın kamu çalışanları için özel bir konut kredisi kampanyası da bulunmaktadır.

Odeabank

Memurlar için kredi kampanyası; Odeabank, resmî maaşın% 20’sine kadar, faiz oranları ise% 0,99’dan başlayarak veriyor; Bu açıdan yetkililerin gelir belgelerini istemiyor. 10 bin TL kredi için 36 ay vade; Aylık taksit tutarı 343 TL, toplam 99 TL ücret uygulanmaktadır.

Akbank

Akbank, kamu borçlanma kampanyası adı altında memurlara% 1.25 faiz oranıyla cazip kredi teklifleri sunuyor. Ayrıca, yüzde 5’lik bir kredi tahsis ücreti bulunmaktadır.

Şekerbank

Özel kredilerde% 1.49’dan başlayarak Kamu Personeline ve Özel Memur Sen’e üyelikten ve 48 ay öncesine kadar olan faizler memleketteki Şekerbank nakit ihtiyaçlarını desteklemeye devam ediyor.

Garanti Bankası

Memurlar için özel kredi kampanyaları Garanti Bankası’nda da mevcuttur.

Denizbank

48 ay vadeli 50 bin TL kapasiteli bir vade tesisine sahip olan Denizbank, başvuru anında gelir belgesi, kurumsal kimlik belgesi ve kimlik belgesi ile ikamet izni talep etmektedir.