72 Ay Yapılandırma Yapan Bankalar Listesi (Güncel)

Kayıtları 2016 yılında ülkemiz için zor bir yıl olarak girdiğimizde; Hükümet, bu kötü yılın yaralarını kapatmak için vatandaşın elini hafifletecek birçok ekonomik gelişme imzaladı ve atılmaya devam ediyor. Yapılması gereken işler genel şartlar ile adlandırılacak ise, Vergi affı, garanti sisteminde değişiklik, konut kredisinde finansman artışları, konutta KDV indirimi, kredi kartı taksitleri düzenleme, vadeye kadar uzatma süresi Bireysel ihtiyaç kredileri için 48 ay, 72 aylık borç yeniden yapılandırılması vb. Gibi çalıştıklarını görüyoruz. Ayrıntıların çok fazla olmasından ötürü bu konuların hepsinin tek tek ele alınması gerektiğini düşündüğümüz için, bugünkü yazıda 72 aylık borç yeniden yapılandırma konusunu sizin için tartışacağız ve kredi kartı sunan bankalar ile sizinle paylaşmaya çalışacağız 72 ay kredi yapılandırması.

Bildiğimiz gibi; 72 aylık borç yenilenmesiyle ilgili uyarı 21 Eylül 2016’da Başbakan Binali YILDIRIM tarafından yapıldı. Ekonomik Koordinasyon Kurulu (EKK) kararının hemen ardından Başbakan tarafından yapılan açıklamaya göre, zorluk çeken tüketiciler Ödeme kredilerinde ve kredi kartı borçlarında artık bu borçları bir defaya mahsus hale getirebilir. Dahası, bu yapılandırma için izin verilen maksimum süre 72 aydır. Borç yapılandırılabilir 72 ay; Bunun sadece kredi ve kredi kartı borcu olduğunun altını çizeceğim.

İşin teknik ayrıntılarına girmeden önce, kredi kartı ve borç borcunu yapılandırma imkânı sağlayan bankaları derhal 72 ay için dene.

Düzenleme tüm bankalar tarafından düzenlendiğinden, bankaların büyük bir kısmı listemizde yer almaktadır. Bu nedenle, bu bankalar; T.C. TC Ziraat Bankası, Halk Bankası, Vakıflar Bankası, TEB, Akbank, Şekerbank, Türkiye İş Bankası, Yapı Kredi Bankası, Fibabanka, Anadolubank, Garanti Bankası, ING Bank, ICBC Bank, Finansbank, HSBC Bank, Burgan Bank, Denizbank, Odeabank, Albarak Türk Katılım Bankası, Kuveyt Türk Katılım Bankası, Türk Finans Katılım Bankası, Ziraat Katılım Bankası ve Vakıf Katılım Bankası. Bunlar, 72 aylık kredi ve kredi kartı borç yeniden yapılandırmasını oluşturan bankalardır.

Burada unutulmamalıdır ki; Bu konfigürasyona gelince, bankalar maalesef çok gönüllü değiller. Bazen işi yokuş yukarı almak istiyorlar. Bazı durumlarda; 72 aylık bir yapılandırma yapmak istediğinizde, kapı yüksek faiz oranlarında açılıyor ve tüketici bu yapılandırmadan vazgeçmek istiyor. Çünkü bankalar içeri girmekten hoşlanmazlar. 72 aylık bir kredi, borç alanlar için tercih edilen bir finansman kontratı değildir. Neden konut kredileri üzerinde uzun vadeli krediler; Bankaların, konut kredisi vermeden önce konutları ipotek ettiklerini hatırlatarak, bankaların girmek istedikleri riski daha iyi anlayacağını düşünüyoruz.

Faiz oranlarının daha yüksek olacağını çünkü olgunluk süresi uzadıklarını söyledik. Bu konuda net rakamlar verirsek; 72 aylık veya 6 yıllık sürenin bir oranından dolayı söz verdiği oran% 1.55-165 arasında olduğu belirtildi. Bu nedenle, bilge olduğunuzda; Yeniden yapılandırmanın 72 ayı yerine vadeleri 60 ay ve 48 ay olarak düşünmek makul gözükmektedir. Bununla birlikte, bu borç tutarına ve ne kadar ödenmesine bağlı olarak değişecektir. Bunun için iyi bir hesap ve araştırma yapıldıktan sonra bu konuda kesin bir karar vermek akıllıca olur.

72 aylık konfigürasyonun detaylarına tekrar dönersek; Düzenlemenin karşılıkları borçlarını ödemekte güçlük çeken tüketiciler olduğuna bir kez daha altın çizelim. Bu konfigürasyondan yararlanmak isteyenler; Kredi kartı borç alanının en az kredi tutarı 90 günden daha fazla kesintiye uğratmaksızın düzenli olarak ödemesi ve yapılandırmayı talep ettikleri günden itibaren kredi notunda herhangi bir zorluk çekmeyen kişilere ödeme yapması tercih edilir . Konfigürasyonun süresi tüketici tarafından belirlenecektir. 9 ay ile 72 ay arasındaki herhangi bir vade dilimini seçen tüketicinin, bu vade dilimini seçerken aylık ödeme tutarlarını ve aylık geliri dengelemesi gerekecek. O gitti; Bu dengesizliğin mevcut olmadığı vade dilimleri tercih edilirse, banka yapılandırma sürecini onaylamayacaktır. Eğer daha iyi anlama için bir örnek verirsek; 48 ay için konfigürasyon yapmak isteyen bir vatandaşın aylık geliri 2 000 TL ve aylık ödemeler 1 900 TL ise, bu kişi daha uzun süre yönlendirilecektir.

Kredi kartı borçlarını ödeyerek asgari ödeme yapmayan, kredi taksitlerini bir günde ödeyemeyen ve 6 aydan daha uzun süre bozulan kişiler mevcut durumlarından dolayı bu düzenlemelerden yararlanamazlar. Bununla birlikte şunu unutmamak gerekir ki; Bu konularda açık yasal sınırlar yoktur. Bunun için ikili ilişkilerinizle bankacılık durumunuzu dürüstçe gösterebilir ve kendiniz için en uygun ödeme planını oluşturabilirsiniz.

Kredi kartı ve kredi borcunun konfigürasyonu hakkında 72 aylık bir hatırlatma yapalım. Bu konfigürasyon işleminin her bir tüketici sadece bir süre yararlanabilir. Başka bir deyişle, borçlanma ve borçlanma izni yoktur. O gitti; Böylece, böyle bir konfigürasyonun imkânını kısıtlamak kötü niyetli kullanımları da önleyecektir. Buna ek olarak, kredi kartı 72 aylık yapılandırma için bir köşeli ayraç açılacak olursa, ödünç kredi kartı kullanımı kapatılacaktır. Bununla birlikte, bu konuda endişelenmenin çok fazla olduğunu düşünmüyoruz; Çünkü başka bir bankadan kredi kartı almak muhtemelen çok zor değildir. Yapısalcılıkla ilgili endişelenmeniz gereken çok şey olmadığını anlayacaksınız, çünkü bu konuda bir çok alternatif var.

Son olarak yapılandırmayla ilgili olarak, var olan borçlarımızdan yeni bir borçlanma için değil en uygun yoldan kurtulmak için yapılandırmayı kullanmamız gerekiyor. Mevcut pozisyon sizi ekonomik sıkıntıya sokmazsa; Hiçbir şey için yapılandırmaya gidilmesin gereksiz ekstra faiz yükünün altına inmenin hiçbir sebebi yok. Bu nedenle, mevcut ödeme planlarını korumaları akıllıca olacaktır.

Kategori: Bankalar