2018’de Konut Kredisi Faiz Oranları düşer mi?

Dünyada ancak dünyaya göre ülkemizde evlerden bir tanesi satın alınıyor. Artık eski eve kıyasla bir ev sahibi olmak daha kolay ve daha ekonomik. Bankaların konut kredilerine sağladığı avantajlar, yaptıkları ev kredisi kampanyaları ve yakınlarda ortaya çıkan son bankacılık rejimi ve konut kredilerinin yüzdesi ile birlikte vatandaşlarımızı evlerine yönlendiriyoruz.

Eski uygulamaya göre uzmanlık değerinin yüzde yetmiş beşini (% 75) alacaklı olabileceğini biliyoruz. Bununla birlikte, Ekim 2017’daki yeni başvuruya göre, konut kredisinin değerinin% 80’i konut kredisine verilebilir. Yeni uygulama çıktığında konut kredisinin ne kadarının konut kredisine verildiği sorusu yanıtlanmaktadır.

Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın Ağustos 2016’da “konut kredileri faiz oranlarını düşürmek” çağrısı yaparak, 2017 yılında TC Ziraat Bankası konut kredileri ve Denizbank konut kredisi fiyatları ile ipotek faiz oranları düştü. Bu da önceden tahmin ettiğimizi teyit etti. Olarak “düşüyor” ve fiyatlar bu yönde ilerlemeye başladı.

2018 konut kredisi faiz oranları düştükçe ne cevap vereceğiz? Çünkü ona baktığınızda, bir taraftan yükselen emtea fiyatları, konut fiyatları ve işçilik var. Aynı zamanda ikamet, ülkemizin en önemli ekonomik lokomotiflerinden biridir. Ülkedeki inşaat / konut ekonomisinde yavaşlama veya yavaşlama birçok sektörü de olumsuz yönde etkiledi.

Konut kredisi faiz oranının ne zaman düştüğünü veya ev kredisi faiz oranının düştüğünü soran / isteyen kişileri beklemenizi öneririz. Ekonomik göstergeler doların ne kadar kısa olduğunu gösterdiğinden borsa endeksi yükseliş eğilimi içine giriyor gibi görünüyor ancak ipotek faiz oranlarının 2018’de aşağı yönlü oynayacağını düşünüyoruz.

Bir konut krediniz varsa ve yüksek faiz oranlarında kullandıysanız, ipotekinin başka bir bankaya nasıl aktarıldığına kesinlikle bir göz atmalısınız. Uygun faiz oranı ve kredi maliyeti elde ettiğinizde bu yönde iyileşme yapmanızı öneririz. Aynı zamanda, konut kredisi uzmanlık raporu ile ilgili yazılı ifademe bakın ve burada bahsedilen konut değerinin% 75’ten% 80’e kadar olduğunu unutmayın.


Bir cevap yazın