logo

2018’de Hangi Bankalar Moneygram Anlaşmalı?

Ülkemizde, yurtdışında kolay ve hızlı bir şekilde para transfer yöntemlerinden biri olan Moneygram’ın kullanımı her geçen gün artıyor. Bu çerçevede, elbette, ticari anlamda, son yıllarda dünyaya açılmıştır. Moneygram, bazı bankalarla yaptığımız anlaşmalarla iş yapmamızı kolaylaştırıyor. Bu yazıda size Moneygram hakkında genel bilgi veriyoruz ve hazırladığımız Moneygram sözleşmeli bankacılık listesini paylaşmaya çalışacağız.

Para gram; ABD merkezli bir havale şirketidir. 1940’tan beri faaliyet göstermektedir. 200 ülkedeki yaklaşık 347.000 ofisi, yaygın ağıyla Moneygram ile para transferi yapabilmektedir.

Moneygram Anlaşmalı Bankalar Listesi

Denizbank
Bank Asya
Kuveyt Türk Katılım Bankası A.Ş.

MoneyGram işlemlerini bu bankaların şubelerinden kolayca ve hızlı bir şekilde alarak paranızı yurtdışına aktarabilirsiniz. Ayrıca ülkemizde faaliyet gösteren ve BDDK tarafından para transferi için gerekli izinlere sahip olan Send-Al adlı şirkette Moneygram ile işbirliği içinde çalışmaktadır.

Moneygram aracılığıyla para gönderme sürecini kısaca özetleyelim; Herhangi bir Moneygram temsilcisine gidip size ehliyetinizi, pasaportunuzu, kimlik kartınızı vererek size verilecek para transfer formunu doldurun ve aracı havale etmek için verilecek referans numarasını verin. Bu kişi referans numaranızla birlikte en yakın Moneygram acentesine gider ve gönderdiğiniz parayı resmi kimlik belgesi ile geri çekecektir.

Moneygram ticari bir ticarettir, bu yüzden elbette para transferi için belirli bir miktardan sizden ücret alınacaktır. Bu ücretler ülkeden ülkeye değişebilir. Birkaç ülke için örnek verelim. Rusya, Belarus, Tacikistan, Ermenistan, Ukrayna ve Gürcistan; 1 – 50 TL, 5 TL – 335 TL arası transferler için yaklaşık 5 TL, 335 – 1000 TL arasında transferler için yaklaşık 10 TL arasında yaklaşık 2.90 dolara ödeme yaparsınız. Ancak, yüksek değerli işletmeler için özel fiyatlar alabilirsiniz Para transferleri. Bunun için Moneygram acentelerine başvurmanız gerekecek.