2018de Dolar Ne Olur

Her iki ülkeye ve kişilere yatırım yaparken yatırım araçlarıyla ilgili bilgi sahibi olmak, ekonomik hayatın gerekli bir şartı bu konuda en gerekli koşuldur. Ülkemizde en çok yatırım yapılan araçlardan biri, birçok yatırımcının kalbinde yer alıyor ve dolar bunlardan biri.

“Dolar bu yıl nasıl kapanacak?
Yılın dolarına ne oldu?
2018’de dolar ne olacak? “Dedi.

Bunun gibi sorular var ve cevap bulmadan yatırım yapmak istemiyorlar. Bu sorulara cevap verecek kişiler ülkemizin sosyal, politik ve ekonomik süreçlerini çok iyi bilmesi ve aynı süreçleri dünya çapında ve çok iyi takip etmeleri gerekmektedir. Aynı zamanda, ülkemizde ve dünyamızda gelişecek olayları tahmin etmek gereklidir. Kapsam altındaki konuları yorumlamak çok zordur, çünkü tartışılan konuları tartışmak zor ve zorlayıcı bir süreçtir ve yalnızca belirli kişiler doğru sonuçları elde edebilmektedir. Bu nedenle, yalnızca bu konuyla kendilerini geliştirenlerin otoritesine ve yorumlarını dikkate almamamız önemlidir.

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası, yatırım araçları ve özellikle döviz kurları ile ilgili olarak doğru yorumu yapacaktır. Yıl sonundaki döviz kurlarının yorumları ve analizleri ilişkilendirilip değerlendirildiğinde, bu kurumun belirli bir düşüş eğilimi gösterebilir. Bunun nedeni, son yıllarda hızlı ve tehlikeli bir yükselişin ülkemiz ekonomisine verdiği kalıcı ve geri dönüşü olmayan hasarı önlemek için devlete ait müdahalelerin gösterilebilmesidir. Söz konusu artış ülkenin ekonomisini çökertmek için hızla ilerlediği için bunu söylemek zorunda olan devlet yetkilileri, bu yükselişin durdurulması ve hatta belirli bir gerileme düzeyine ulaşması için adımlar atıyor.

Özetle, yıl sonunda ve yeni yılda, doların 4.05 seviyesine yükseleceği tahmin ediliyor, ancak yatırımcılar buna göre düzeltme yapmaları gerekiyor.

Bir cevap yazın