logo

2018 Ziraat Bankası EFT Saatleri

Transfer işlemi ile çok karışık olan EFT (Elektronik Fon Transferi); İki farklı banka hesabı arasındaki para transfer işlemi. Yaptığınız EFT işleminden sonra, karşı banka hesabına para transferi en geç 5 – 10 dakika arasında gerçekleşir. Sistem sorunları nedeniyle bu biraz daha uzun olabilir, ancak tahmini süre 5 ila 10 dakika arasındadır. Para transferi günün herhangi bir saatinde ve tatil günlerinde yapılabilir. EFT, çalışma saatleri içinde belirli çalışma saatleri içinde yapılabilir. EFT saatleri bankadan bankaya değişebilir. Örneğin, TC Ziraat Bankası EFT saatleri 08: 30-17: 00 arasındadır. Bu makalede Ziraat Bankası EFT saatleri, çalışma saatleri ve banka hakkında kısa bilgiler vermeye çalışacağız.

TC Ziraat Bankası’na EFT saatleri 08: 30-17: 00 arasında olduğunu konuştuktan sonra, biraz Ziraat Bankası’nı tanımaya başlayalım. Mithat Paşa tarafından 1863 yılında Osmanlı döneminde kurulan TSM, TC Ziraat Bankası; Ülkemizin önde gelen kamu bankalarından biridir. 1400 yurtiçi ve yurtdışı şubesi, 24 bin kişi ve 4 bin ATM bulunmaktadır. Son dönemde katılım da bankacılığa girdi ve Ziraat katılım markası ile diğer her ülke katılım bankacılığında günün tırmandı. 2011 yılı verilerine göre, gelir 13 milyar 828 milyon TL, net gelir 2 milyar 233 milyon oldu. Yine, 2011 yılı verilerine göre 162 milyar 871 milyon TL yönetilen varlık var. Halen Ankara ili Ulus ilçesindeki tarihi merkez binası tarafından idare edilmektedir. TC Ziraat Bankası yurtdışında; New York, Tiflis, Londra, Girne, Erbil, Sofya, Bağdat, Gazimağusa, Karakum, Atina, Karaoglanoğlu, İskeçe, Gönyeli, İskele, Cidde, Komotini ve Rodos’da şubeler var.

2018 TC Ziraat Bankası’nın çalışma saatleri hakkında konuşalım. TC Ziraat Bankası öğle saatlerinde saat 09’da başlıyor, öğle yemeği 12:30 – 13:30 arasında, iş saat 17:30 da bitiyor. Banka hafta sonları ve resmi tatillerde çalışmıyor. Size hatırlatmak faydalı olacaktır; Çalışma saatleri dışında EFT işlemini yapamasanız da, internet bankacılığı ve telefon bankacılığı ile 24 saat transfer işlemini gerçekleştirebilirsiniz.