2018 Yeni Bankacı Maaşları Ne Kadar

0
390

Bilindiği gibi, ülkemiz nüfusu ile birlikte okuma yazma oranını ve yeni öğrenci sayısını her yıl artırmaktadır. Bankacılık sektörü, lisans veya önlisans eğitimini tamamlayanların tercih ettiği bir meslek haline geldi. Diğer sektörlere göre, iyi koşullara, çalışma saatlerine ve tatil fırsatlarına sahip olmak ve halkın bankacılık mesleğini seçmek için başlıca nedenler arasında sayabiliriz. Ayrıca, sektörün oldukça gelişmiş olması da etkilidir. Bu nedenlere bağlı olarak, bankacılık sektöründeki çalışan sayısı oldukça yüksektir. Aralık 2015 itibarıyla bankacılık sektöründe ülkemizde 50 mevduat, 32 mevduat, 13 kalkınma ve yatırım, 5 katılım bankası bulunmaktadır. Bu, çalışan sayısının ne kadar yüksek olduğunun bir göstergesidir. Çalışanların ücretlerine gidelim; Sektördeki maaşlar bankaya ve görev konumlarına göre değişir. Her banka, çalışanlarının maaşlarını kendi politikalarına göre belirler. Lakin’deki ekmek fırınlarında çalışan kişilerin tesisleri ve maaşları özel bankalardan daha iyidir.

Banka Ücret Sorumlusu Maaşlar 2018

Bankacılık sektöründe kariyer yapmak isteyen ve maaşları hakkında bilgi almak isteyen çalışanlarımıza sağladığımız bilgilere göre gişe çalışanları olarak çalışanların maaşları 1,500 TL ila 2,000 TL arasında değişmektedir. Ayrıca yolları, yiyecek yardımları ve para iadeleri var. Uzman yardımcının ortalama maaşları 2.000 TL civarındadır. Gişe çalışanlarına göre bireysel müşteri temsilcilerine 200 – 250 TL’den biraz fazla ücret uygulanır. Bazı bankalarda dahi, bireysel müşteri temsilcileri, gişelerden çok daha fazla maaş kazanmaktadır. Buna ek olarak, devlet bankalarına göre özel banka çalışanlarının gelirleri performansa dayalı olarak yüksek olabilir. Bu tür durumlar bankadan bankaya farklılık gösterir.

Banka Yöneticisi Maaşları 2018

Bankalardaki müfettişler, iç denetçiler ve uzman asistanlar gibi mevkilerde çalışan bankacıların maaşlarının yaklaşık 6.200 TL ve 6.100 TL olduğu bilinmektedir. Şube müdürleri, bölge koordinatörlerinden sonra en yüksek maaş alanlardandır. Bu pozisyonlarda çalışan kişilerin 7,000 TL ile 15,000 TL arasında maaş alacağı tahmin edilmektedir. Bölge veya şube koordinatörlerine yaklaşık olarak 16.000 TL ve 22.000 TL maaş verilir. Bir başka deyişle, sorumluluk veya iş alanı arttıkça maaş önemli ölçüde artar.

CEVAP VER