2018 Yapıkredi World Kredi Kartı İptali

Kredi kartlarımız o kadar çok oldu ki ceplerimizde olanlara ne olmaz diye her bir çantayı ayrı ayrı cüzdana koyduk. Bununla birlikte, bazı tüketiciler bu durumdan memnun olsa da; Bazı tüketiciler şikayet ediyor. Borçlar kapanır kapanmaz, kredi kartını iptal etme yöntemi hemen başvurulur. Ülkemizde en çok kullanılan kredi kartlarından biri olan World Kartının iptaline ilişkin kısa bilgiler vermeye çalışacağız.

Ülkemizde birçok tüketici tarafından tercih edilen kredi kartlarından biri olan World Card; Yapı Kredi Bankası markasıdır. Yapı Kredi Bankasının markası olan pek çok banka, kredi kartı ile World Card iş derneğinde de çalışmaktadır. Bunlara örnek verelim; TEB, Vakıfbank vb.

Bir süre Yapı Kredi Bankası‘ndan bahsedecek olursak; 1944’ten beri ülkede faaliyet gösteren özel bankalar. Aktif büyüklüğü ile Türkiye’nin 4. büyük bankası. Bankanın% 18.20’si halka arz edilmekte olup, yaklaşık 19 bin personel bulunmaktadır ve tüm ülkede 1000’den fazla şubesi bulunmaktadır.

Az önce bahsettiğimiz gibi; 2018 Yapı Kredi Bankası’ndaki kredi kartlarından sadece bir tanesi olan World Card‘a ek olarak Adios Card, Crystal Card, Adios Premium Card, Taksitçi Card ve Play Card ürünleri de bulunmaktadır. Bu kredi kartlarından birisini Yapı Kredi Bankası’ndan satın aldıysanız ve iptal etmeye karar verdiyseniz, yapmanız gerekenler; Yapı Kredi Bankası’nın telefon banka numarası olan 444 0 444 numaralı telefonu aramak ve kredi kartını müşteri temsilcisinden iptal etmesini istemek. Bu bizim ilk yolumuz … İkinci olarak; Bireysel müşteri temsilcilerine, hesabınızın bağlı olduğu Yapı Kredi Bankası şubesine giderek kredi kartınızı kapatmak istediğinizi söylemek. Bununla birlikte, bunu daima yazılı olarak yapmak sizin menfaatinizdir.

“Yapı Kredi Bankası Şube Müdürlüğü” şeklinde bir dilekçe şeklinde başladı; “XXX (16 basamaklı kredi kartı numaranızı yazarak) bugün itibarıyla kredi kartımı kapatmak istiyorum, işinizi yapmanızı arz ederim” şeklinde kısa bir makale size faydalı olacak.


Bir cevap yazın