logo

2018 Yapı Kredi Kredi Kartı Başvuru ve Sonucu Öğrenme

Son 4 yılda, BDDK’nın (Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu) verilerine göre kredi kartı sayısı% 100 artmıştır. Kredi kartlarını o kadar çok kullanmamızın nedeni nedir? Tabii ki nakit sıkışıklığı sırasında kredi kartı hayatımızın can damarıdır. Kredi kartı; Şimdiye kadar gördüğümüz kadarıyla, güneşe muhtaç olmamız gerekmiyor, ancak kızartmamız gerekiyor. Bununla birlikte, unutulmamalıdır ki kredi kartı akıllıca kullanılmaktadır ve ihtiyaç halinde. Cebimizde para varken kredi kartlarını kullanmaya başlarsak, tehlike çanları bizim için çalıyor. Kredi kartını gerektiği gibi kullanacağımızı söylüyoruz ve Yapı Kredi Kredi kartı uygulaması ve nihai öğrenim için neler yapmanız gerektiğine ilişkin bilgileri kısaca paylaşıyoruz.

Yapı Kredi Bankası; 1944 yılından bu yana “Çok daha az çalışma” sloganıyla ülkemiz, bankacılık sektöründe hizmet veren özel sektör bankalarından biridir. 223,8 milyar TL’lik bir aktif büyüklüğü var. Türkiye’nin dördüncü büyük özel bankasıdır. Yaklaşık 1000 şube ve 19 bin kişi var. % 81,80’i Koç Topluluğu ve Uni Kredi ortaklığı,% 18,20’si halka arz edildi. Yapı Kredi Bankası, Crystal Card, Adios Card, Adios Premium Card, Play Card, Taksitli Kart ve World Card gibi çeşitli kredi kartlarına sahiptir. En çok bilinen ve kullanılan World Kartı’dır.

Yapı Kredi Bankası’ndan kredi kartı başvurusu yapmak için; Yapı Kredi’nin Perakende İnternet Şubesi aracılığıyla Yapı Kredi Bankası’nın www.yapikredi.com.tr web sitesi, telefon bankacılığı 444 0 444 veya herhangi bir Yapı Kredi Bankası Şubesi aracılığıyla başvurabilirsiniz. Buna ek olarak, Dünya Kartına başvuracaksanız, 4421’e SMS ile “WORLD WEB TCKİMLİKNO” şeklinde bir mesaj gönderebilirsiniz.

Yapı Kredi Bankası’nda yaptığınız kredi kartı başvurunuzun sonucu hakkında bilgi almak; Başvuru durumunuzu banka tarafından oluşturulan Akıllı Takip Sistemi ile öğrenebilirsiniz. Bu sistemde, başvurunuzun Yapı Kredi İnternet Bankacılığı’ndan Yapı Kredi Bankası şubelerinden herhangi birine veya Karttipi’ye ve 4407 nolu Türk kimlik numaranıza SMS göndererek başvurunuzun onaylanıp onaylanmadığını öğrenebilirsiniz. Örneğin “WORLD TCKİMLİKNO” veya “ADİOS TCKİMLİKNO” örneklerini verebiliriz.