2018 Seracılık Kredisi Veren Bankalar

Dünyadaki en verimli topraklardan birine sahip olan Türkiye, son yıllarda büyüyen tarım sektörü endüstrisine kayıtsız kalmadı ve bu konuda çiftçileri desteklemek için birçok teşvik imkânı sundu. İsrail küçük yüzeyi ile tarım gelirleri açısından dünyadaki en büyük ülkelerden biri iken maalesef bereketli topraklarımızla bu sıralamada çok geride kalıyoruz. Tarımın ve tarımı desteklemek için devlet tarafından bankalar vasıtasıyla sağlanan imkânlardan biri olan ve sera kredisi veren bankalar olan sera kredisini paylaşmaya çalışacağız.

Sera kredisi; Gizli ve kontrollü üretim imkânları bulunan, en az 1 dekar kapasiteli bir sera içerisinde “Gizli Üretim Kayıt Yönetmeliği” nde belirtilen esaslara uygun olarak, bu durum Bakanlık tarafından belirlenecektir. Kredi Işlemler için kullanılabilir. Bu kredi kapsamında; Yenilenebilir enerji kaynaklarının üretimi için ekipman, ekipman ve tesislerin satın alınması ve diğer işletme giderleri.

Bu konuda ülkemizde sera kredisi veren bankaya baktığımızda;

TC Ziraat Bankası

TC Ziraat Bankasının sera kredisi hakkında herhangi bir bilgi için aşağıdaki adresleri girebilirsiniz.

Http: //www.ziraat.com.tr/tr/Tarimsal/English/ChemicalsEducation/Pages/SeracilikKredileri.aspx

Yapı Kredi Bankası

Yapı Kredi Bankası sera kredileri ve diğer tarımsal destek kredileri için https://www.yapikredi.com.tr/kobi/tarim-bankaciligi/krediler.aspx adresine göz atabilirsiniz.

Denizbank

Denizbank, sera kredileri ve diğer tarımsal yatırımlar için kredi ürünleri için http://www.denizbank.com/bankacilik/tarim-bankaciligi/kredi-urunleri/tarimsal-yatirim-credileri.aspx adresini ziyaret edebilir.

Şekerbank

Çiftçilere dost arkadaşlardan biri olan Şekerbank, çiftçileri desteklemek için birçok tarımsal kredi ürününe sahiptir. Şekerbank sera kredisi için bu linke tıklayarak ayrıntılı bilgiye ulaşabilirsiniz http://www.sekerbank.com.tr/tarim/tarimsalyatirim/di% C4% 9Fer-yach C4% B1r% C4% B1m-credits / sera% C4 B1m-ve-modernizasyon-kredi

Türkiye İş Bankası

İş Bankası’nın çiftçinin kredi desteğinde verdiği kredilerin başvuru şartlarını ve koşullarını incelemek için lütfen http://www.isbank.com.tr/TR/kobi/kobi-penceresi/kobi-paketleri/ciftci- Kredi-destek-paketi / Gerekli bilgileri, farmers-loan-support-package.aspx sayfalarından edinebilirsiniz.

Akbank

Akbank sera kredileri ve tarımsal destek kredileri ile ilgili her şeyi http://www.akbank.com/tr-tr/urunler/Sayfalar/Tarim-Bankacilik-Kreditleri.aspx adresinde bulabilirsiniz.

Fibabanka

Fibabank sera kredisi için https://www.fibabanka.com.tr/tarim/tarim-kredileri.aspx adresine gidip ayrıntıları inceleyebilirsiniz.

Türkiye Vakıflar Bankası

Vakıfbank’ın tarımsal kredi ürünleri ve çiftlik desteği için sunduğu fırsatlar için http://www.vakifbank.com.tr/tarim-bankaciligi.aspx?pageID=1094 adresini ziyaret edebilirsiniz.

Kategori: Akbank, Denizbank, Türkiye İş Bankası, Vakıfbank, Yapı Kredi Bankası, Ziraat Bankası