2018 QNB Finansbank EFT Saatleri

Çok geriye gitmeden; Yaklaşık 10 yıl önce düşünecek birine para göndermek, yani para transferi yapmak çok zor bir iştir. Bununla birlikte, teknoloji son 10 yılda çok değişti. Yurtdışında bile para gönderme dahili para havalesi, 5-10 dakika ile kolayca yapılabilir. EFT’de Elektronik Fonlar (Para) Transferi; İki farklı bankaya ait hesaplar arasında para transferini ifade eder. Biraz daha açabilirsek; Bu, banka A’da bulunan bir banka hesabından banka B’deki bir banka hesabına para gönderme işlemidir. Ancak, EFT işlemi belirli saatlerdir. Bu saatler dışında yapılacak olan EFT işlemleri bir sonraki iş gününde işlenir ve aktarılır. Ülkemizde EFT hizmeti alabileceğiniz bankalardan biri olan QNB Finansbank EFT, 2018 yılında 09: 00-17: 15 saatleri arasında. Oldukça devreye giren havale ve EFT işlemleri arasındaki ayrım; Para transferi işlemlerinde bu zaman sınırının bulunmaması. Nakil işlemi, aynı bankaya ait farklı hesaplar arasında para transfer olduğundan, yaptığınız aktarma işlemi 24 saat boyunca işlenir ve para transferi anında gerçekleşir.

QNB Finansbank ile ilgili bazı bilgileri paylaşalım. QNB Finansbank; 1987 yılında Hüsnü ÖZYEĞİN tarafından kurulmuştur. NBG (National Bank of Greece) tarafından 2006 yılında satın alındı. NBG, Yunanistan’daki en büyük bankalardan biridir. Aralık 2015’te NBG, Finansbank’ın tüm hisselerini QNB’ye 2 milyar 700 milyon dolara sattı. QNB, orta doğudaki en büyük bankalardan biri olan Katar bankasıdır. QNB Finansbank şu anda ülkemizde 13 bin personel ve 650 şube ile bankacılık sektöründe faaliyet göstermektedir.

2018 QNB Finansbank’ın çalışma saatlerine baktığımızda; Çalışma saatleri 09: 00’da başlar, öğlen 12: 30-13: 30 saatleri arasında çalışma saatlerinin sonunda saat 17: 00’da başlar. Finansbank şubeleri hafta sonları kapalıdır. Ancak, İstanbul ilinde bulunan Aksaray, Laleli ve Langa Laleli şubeleri de cumartesi günleri çalışmaktadır. QNB Finansbank internet bankacılığı ile bankacılık işlemleri yapabilir ve telefon bankacılığı ile 0 850 222 0 900’ü de yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın