İnternetin yaygınlaşmasıyla, yaptığımız her işi kolayca yapabilmek artık bir zorunluluk haline gelmiyor. Özellikle, banka işlemlerini; Herhangi bir banka işlemi için şubeye gideceğiz ve çoğu tüketicinin doğrultusunda beklemek ve vakit kaybetmek zaman kaybı olarak görülüyor. Buna göre, bankalar tüketicilere işlerini kolaylaştırmak için birçok çözüm sunuyor.

Bankacılık işlemlerinde en çok kullanılan işlemlerden biri olan para transferi işlemleri de çözülmekte olan sorunlardan birisidir. Şimdi para transferi işlemlerimizi banka şubesine gitmeden EFT ve havale, internet veya telefon bankacılığı yoluyla kolayca yapabilirsiniz. Bununla birlikte, yazımızın konusunu oluşturan EFT işlemleriyle ilgili küçük bir parantez açmamız gerekiyor … Dilediğiniz zaman EFT yaparak para transferlerini gerçekleştiremiyoruz. Bunu yapamayız, ancak transfer emrinin yerine getirilmesinden sonra belirli zamanlarda aktarım emri işleniyor. Bu yazıda Kuveyt Türk EFT zamanları hakkında bilgi paylaşacağız.

Kuveyt Türk EFT saatleri; Çalışma saatleri 09:00 saatinden başlıyor ve EFT’ler için 16:55 saatlik şubeler açıyorsunuz ve internet bankacılığı için EFT’ler saat 17: 20’ye kadar devam edecek. EFT işlemleri bir sonraki iş gününde işlenecek ve para transferi tamamlanacaktır.

Kuveyt Türk Katılım Bankası, 1989 yılında Özel Finans Kurumunda kurulmuş, 1999 yılında Bankacılık Kanunu yürürlüğe girmiş ve 2006 yılında adı Kuveyt Türk Katılım Bankası A.Ş. . Sermayenin dağılımına baktığımızda; % 62’si Kuveyt Finans Kurumu’na,% 18’i Vakıflar Genel Müdürlüğü’ne,% 9’u İslam Kalkınma Bankası’na,% 9’u Kuveyt Devlet Sosyal Güvenlik Kurumu’na aittir% 2’si diğer ortaklara aittir. Kuveyt Finans Kurumu; Faizsiz finansal kurumlar açısından dünyanın en büyük yan kuruluşlarından biridir.

Kuveyt Türk Katılım Bankası çalışma saatleri hakkında kısa bir not da yazalım. Kuveyt Türk şubeleri öğle saatinden 08: 30-12: 30 saatleri arasında öğle yemeğinden sonra 13: 30-17: 00 saatleri arasında hizmet vermektedir. Hafta sonları ve resmi tatillerde kapalıdır