2018 Kredi Kart Faiz Oranları Düşürüldü

Merkez Bankası faiz oranlarına göre indirgenmiş ve Merkez Bankası faiz oranlarına göre faiz oranlarında düşüş sağlanmıştır. Faiz indirimleri kredi kartı faiz oranları ile devam ediyor. Merkez Bankası, kredi kartlarındaki faiz oranlarını ve faiz oranlarını düşürme kararı aldı. 2018 kredi kartı faiz oranları düşürüldü Kredi kartı faiz oranlarındaki indirimlerle ilgili detaylı bilgi veriyoruz.

Kredi Kartı Faiz Oranları Azaltıldı

Kredi kartı kullanıcıları, kredi kartı borçlarını ödeyememe, kredi kartlarında yüksek faiz oranları uygulama ve yüksek kredi kartı kaçak oranı ve geç ücretler nedeniyle bankaların yasal takipleri nedeniyle harekete geçti. Merkez Bankası, kredi kartlarına uygulanacak tavan faiz oranını belirledi. Böylece, hiçbir banka bu tavan faiz oranı limitini aşamaz. Böylece, bankaların başkanlarına göre, kredi kartı faiz oranlarının oynaması engellendi. İhale bankaları, müşterilere daha fazla kredi kartı vermek amacıyla belirlenen tavan limiti limitinin altındaki tutarı da çekebilecek.

Yeni Faiz Oranları

1 Ocak 2018 tarihinden geçerli olmak üzere, Türk Lirası ve yabancı para için uygulanan efektif faiz oranları sırasıyla 1.84 ve 1.47 olarak belirlenmiştir. Merkez Bankası, varsayılan faiz oranlarının Türk Lirası cinsinden 2.34, döviz cinsinden 1.97 olduğunu tespit etti. Mevcut kredi kartı faiz oranlarını incelediğimizde faiz oranı, Türk Lirası için% 2.20, yabancı para için% 1.62 oranında uygulanmaktadır. Bu oranlarla cari faiz oranları Türk lirasında% 16 oranında azalırken, yabancı para faiz oranları% 17 oranında azaltıldı. Mevcut temerrüde düşen faiz oranlarına baktığımızda, Türk lirası için uygulanan faiz oranı şu an 2.52’dir. Türk lirası için varsayılan faiz% 7 civarındadır. Vadeli döviz kuru 2.12’dir. Yeni indirim ile döviz cinsinden borç verme faiz oranları da% 7 oranında azaltıldı.

Son olarak Merkez Bankası, bankada Türk lirasında kurulan zorunlu karşılıklara ödenen faiz oranlarının 2017 yılından itibaren ç ayda bir ödenmesi ve haftalık repo faizinin eksi 400 baz puan olarak belirleneceğini açıkladı.

Bir cevap yazın