2018 Konut Yatırımı Yapmak için En İyi 20 Şehir Önerisi

Dünyaya ve ülkemize yapılan yatırımlar söz konusu olduğunda, her katmandan gelen insanlar kesinlikle gayrimenkul ürünleridir. Taşınmaz olarak değerlendirilen bu ürünler bağ, bahçe, arazi, arsa, bina, ikamet, daire, müstakil ev, villa, yaz, kış vb. Isimleriyle isimlendirilen her ürün olarak ifade edilmiştir. Yatırımcılara her yıl çeşitli kazançlar sağlayan bu ürünler, tüm dünyada kabul gören yatırım araçlarıdır. Özellikle konu ile ilgili yapılan araştırmanın sonuçlarından biri, gayrimenkul açısından gelişen eğilimler adına Avrupa’ya yatırım yapmak için en iyi 20 şehrin listesiydi. Bu sıralamanın göze çarpan sonuçlarından biri İstanbul’un emlak yatırımında kullanılabilecek şehirler arasında ilk sırada yer almasıdır.

Yatırım için uygun görülen şehirler Münih, Frankfurt, Berlin ve Almanya’da Hamburg’dur. Avrupa’nın en çok tercih edilen şehirlerinden biri ve birçok turistin ilk ziyaret ettiği yerlerden birisi, Dublin’de yatırım yapmak için uygun görülen şehirlerden biridir. Başkentler arasında farklı bir yere sahip olan İspanya’nın başkenti, Madrid’deki bu noktaya da çok uygundur. Danimarka’nın güzel şehri Kopenhag, aynı zamanda konut yatırımında en iyi 20 şehirden biridir. Gayrimenkul yatırımları söz konusu olduğunda, Birmingham gibi şehirler, özellikle Londra’da, Birleşik Krallık şehirlerinden bahsetmiyorum, en uygun yatırım yerleri olarak görülüyor.

Gayrimenkul yatırım yapmak isteyenler, Lizbon, Milano, Amsterdam, Stockholm, Varşova, Edinburgh, Prag ve Helsinki gibi Avrupa şehirlerinden birini seçebilir. Gayrimenkul yatırımlarında dikkat çeken şehirler arasında Barcelona ve İstanbul farklı bir yerdedir. Özellikle dünya kentlerinden birçok turistin ilgisini çeken şehirler tarihin merkezi ve çeşitli etkinlikler olarak görülüyor. Son yıllarda Barselona şehrine akın edenlerin büyük bir kısmı favori bir şehir çünkü futbol dünyasında en önemli takım haline gelen Barcelona kulübü maçları izlemek için tercih edilir. Tarihçesi ve boğaz güzellikleri ve dünyada kabul gören İstanbul’dan da söz edemiyoruz.

Bir cevap yazın