2018 İhtiyaç Kredisi İçin Gerekli Evraklar

0
158

Talep kredisi, çok çeşitli ihtiyaçlarda kullanılacak en yaygın kullanılan kredi türüdür. Teknolojik gelişmeler ve internet kullanım alanının genişlemesi sonucunda cep telefonumuzdan bile kredi uygulamaları bulabiliyoruz. Karşılaştırma sitelerine bakarak ihtiyaç kredilerinden en uygun ödeme koşullarını buluyoruz. Krediyi ve bankayı karara bağladıktan sonra, şube veya internetten başvuruda bulunmuş olursunuz. Kredi almak için gerekli belgelerin neler olduğunu merak ediyorsanız, bu makaleyi okuyun. Banka tarafından istenecek belgeler, ister özel isterse kamu olsun, genellikle aynıdır.

Krediyi alırken, gerekli belgelerin, kredi notu dışındaki kişi hakkında ayrıntılı bilgi edinmesi istenir. Bunun nedeni elbette ki doğru bilgileri ve bankanın kendisini güvence altına almasını sağlamaktır. Bu şekilde bankalar müşteriyle ilgili tüm bilgileri alabilir. Bu belgeler, kişinin gelirini, kimlik bilgilerini, diğer bankalara borçları, çalışma tarzını ve sosyal güvenliğini açıklayan belgelerdir. Çünkü bu bilgi ve belgeler, kişinin geri ödeme riskinin değerlendirilmesi için büyük önem taşımaktadır.

İhtiyaç Kredisi için Gerekenler

Bildiğiniz gibi, kredi ve kredi kartı alımlarında ilk faktör kredi notudur. Talep kredisi başvurusu yapmak isteyen kişinin kredi notu yeterli olmalıdır. Kredi notunun, kredi notunuz olduğu anlamına geldiğinden, herhangi bir kredinin kredi notunun sadece banka için değil aynı zamanda banka için değil de not edilmelidir. Yüksek kredi derecesine sahip olanlar gerekli kredileri almak zorunda değildirler. Bir başka önemli faktör ise yaştır; örneğin, 70 yaşında birinin kredisi yok. Ve son olarak, eğer kredi notu yetersizse ya da alınacak kredinin miktarı yüksekse, banka, garantör veya ipotek olmayan bir taşınmazın tapusu için size soracaktır çünkü banka tarafından borçlanabilecektir. Ipotek almak

İhtiyaç Kredisi Başvurusunun Değerlendirilmesi

Kredi başvurunuz için gerekli belgeleri şubeye teslim ettikten sonra, banka belgelerinizi değerlendirilmek üzere genel müdürlüğe gönderir. Belgeleriniz genel müdürlükte değerlendirildikten sonra, ihtiyacınız olan krediyi alamayacağınız anlaşılıyor. İşte önemli bir nokta ve artı varsa, ücret belgesi ve tüm gelirleriniz dışında gelirinizi belirtebileceksiniz. Başka bir deyişle, maaş bordrosu haricindeki ek gelir belgelerinden bahsetmeye değer.

CEVAP VER