2018 Halkbankası EFT Saatleri Kaça Kadar?

Banka müşterilerince en çok kullanılan işlemlerden biri para transfer işlemidir. Bunların en bilinenleri EFT ve para emri işlemleri. Bununla birlikte, bu iki para transferi işlemi çok karışıktır. Bu konuyu aydınlığa kavuşturmak için daha ayrıntılı bir şekilde girersek; EFT, iki farklı bankaya ait hesaplar arasında para transferidir; aynı bankanın iki farklı hesabı arasında transfer yapılır. Bir örnekle daha iyi anlayabiliriz. A bankasındaki X kişisinin hesabı, hala A bankasında olan Y kişinin hesabında yapılan havale havale emridir. Banka A’daki X kişinin A hesabı ve Banka B’deki Y kişinin hesabı, EFT işlemleridir. Havale işlemlerinde herhangi bir zaman sınırı yoktur, ancak 7/24 yapılabilir, ancak EFT işlemi için geçerli değildir. EFT’nin yapılabileceği saatler kesin. Ayrıca bankadan bankaya değişebilir. Yazımızın konusu olan Halkbank EFT saatleri; 08: 00-16: 30 saatleri arasında. Bu saatlerden sonra yapacağınız EFT işlemleri bir sonraki iş gününde işleme alınacak ve para transferi gerçekleşecek. Veya bunu aynı gün saat 08: 00’den önce yapacaksın ve EFT işlemi sabah 08: 00’de işleme konacak ve transfer yapılacaktır.

Halk Bankası hakkında biraz konuşacağız; Ülkemizde faaliyet gösteren Halk Bankası, en büyük kamu bankalarından biridir. 1933 yılında hükümet tarafından kurulmuştur. Kuruluş amacı; Sanayi ve esnafın nakit ihtiyaçları. 14 bin personel, 3 bin 400 ATM ve 900 şube Halk Bankası müşterilerine hizmet vermektedir.

Halk Bankası’nın çalışma saatleri; Öğle yemeğinden 09: 00-12: 30 saatleri arasında öğle yemeğinden 13: 30-17: 00 saatleri arasında. Banka 12: 30-13: 30 öğle molası verir. Hafta sonları ve resmi tatil günlerinde Halk Bankası şubeleri kapanır.

Halk Bankası’nın şubelerinden yapmak istediğiniz işlemlerin çoğu Halk Bankası İnternet bankacılığı aracılığıyla veya 0 850 222 0 400 veya 444 0 400 nolu telefon banka numarasını şubeye gitmeden müşteri temsilcileri aracılığıyla arayarak yapılabilir.


Bir cevap yazın