Bankaların bize kredi verebilecekleri çok yol vardır; Yeni bir kredi kampanyası yok. Durum buysa, tüketiciler bunun bir sonucu olarak isterlerse ister istemez krediler kullanmaya zorlanmış olabilirler. Bankaların müşterilerinin sunduğu bu kredi kampanyalardan biri, faizsiz kredi adı altında sunulan sıfır faizli kredi adı verilen kredi türüdür. Ancak, sıfır faizli bir kredi olmasına rağmen, arka plan biraz farklıdır. Bu sayıla ilgili olarak, bugün yazdıklarımızda faizsiz kredi kullanmak isteyen tüketicilerin aslında bilmediklerini paylaşmaya çalışacağız.

Faizsiz kredi kavramı; Başlıca gelir kaynağı faiz geliri olan bir işletme için ne kadar mantıklı olacağını düşünerek başlayalım. Elbette bu durum mantığa uymuyor. Başka bir deyişle, faizsiz bankaların kredilendirilmesi birçok soru işareti getiriyor. Faizsiz kredi kampanyalarının detaylarını daha önce incelediyseniz, orijinalin anlaşılması daha kolaydır. Böylece, bankalar bu faizsiz krediyi bizden bir daha para kazanmadan vermeyecektir. Bunun için her türlü yolu deneyeceğiz, bazı kampanyalar da süsleyecek ve bize ön hazırlık yapacak. Biraz daha yakından bakalım …

1. Dosya Maliyeti

Faizsiz kredi öyküsü yoluyla bankalardan gerçek anlamda almak istedikleri faiz oranını elde etme yöntemlerinden biri de, daha fazla kredi vermeden doğrudan dosya maliyetinin kesilmesidir. Özellikle 1000-5000 TL arasında kredi kullanan kredilerle, faiz maliyetinin bir kısmını hemen dosya maliyetiyle ödemiş oluyorsunuz. Nitekim, kredinin çoğu artık yok oldu. Bununla birlikte, faizsiz krediler devam etmektedir. Faizsiz kredilerinizin amacı işte budur.

2. Bankayı Diğer Ürünlerden Korunması

Her durumda, bankalar ayrıca faizsiz krediler kullanmayı düşünen müşterilere bazı banka ürünleri pazarlayacak. Bunlara çeşitli sigorta ürünleri, bireysel emeklilik, vb. Dahildir. Seni bile onları almaya zorlarlar. Faizsiz bir kredi aldığınız için, sesinizi almayacağınızı biliyorsunuz, kullanıyorlar. Bu nedenle, bu konulardaki direnişiniz, muhtemelen bu ürünleri kazanmanıza ve almanıza izin verecektir. Şimdi vazgeçme.

3. Banka Kredi Kartı Alımı

Bu bakımdan ayrı bir başlık gereklidir. Faizsiz borç verenler, ilgili bankadan bir kredi kartınız yoksa genellikle kredi kartlarını satın almak zorunlu hale getirdi. Yani, X Bank’dan faizsiz krediler kullanmayı düşünüyorsanız, X banka kredi kartı alırsınız.

4. Kredi Komisyonu

Faizsiz bir başka kredi maliyeti, kredi komisyonu adı altında yapılan kesintidir. Bu kesim, bankadan bankaya değiştirilebilir. Genellikle% cinsinden alınır.

5. Diğer Yükümlülükler

Bankalar, faizsiz kredi adına ekstra para kazanıyor ve aynı faiz oranına sahip aynı borç vericisini getiriyorlar. Bunun için faizsiz krediler kullanırken dikkatli davranıyoruz ve faizli krediyi toplam geri ödeme tutarı ile karşılaştırmak ve buna göre karar vermek gerektiğini düşünüyoruz.