Son yıllarda yaşanan teknolojik gelişmelere paralel olarak, bankacılık sektörü birçok atılım yapmış ve internetin yaygınlaşması nedeniyle bankacılık işlemleri çok daha kolay hale gelmiştir. Bu gelişmeler sayesinde para transferi çok kısa sürede yapılabiliyor. Banka hesabıyla para transferi; İki tür para transferi ve EFT vardır.

EFT (Elektronik Fon Transferi); Buna, iki ayrı banka hesabı arasında para transferi adı verilir. Bununla birlikte, EFT para havalesi gibi 24 saat boyunca yapılır. Örneğin; Albaraka Türk EFT saatleri 09: 00-17: 15 saatleri arasında. Saat 17.15’den sonraki para transferi, bir sonraki iş gününde 09: 00’dan sonra hesaba aktarılır. Aktarma işleminde, daha önce belirtildiği gibi, belirli bir işlem süresi yoktur; Havale 7 gün 24 saat yapılabilir. Aktarım anında, hesap kaç saat olursa olsun aktarmak istediğiniz hesaba aktarılır. EFT ve havale işlemleri; Albaraka Türk internet bankacılığı sayesinde Albaraka Türk şubesi veya 444 5 666, Albaraka Türk telefon bankacılığı, telefonla kolaylıkla yapılabilir.

Albaraka Türk EFT saatleri hakkında kısa bilgi paylaştıktan sonra, Albarak Türk Katılım Bankası hakkında biraz konuşacağız; Faizsiz bankacılık sisteminde kurulan ve 1985 yılından beri müşterilerine hizmet veren bir katılım bankasıdır. Albaraka Banking Group’un (ABG) bağlı bir şirketi olan Albaraka Türk Katılım Bankası; 3000 çalışan, 209 şube (2015 verilerine göre) ile sektör her geçen gün büyümeye devam ediyor. Irak’ın Erbil kentinde Albarak Türk’ten bir şubesi var. Bankaların% 23,08’i halka arz edilir; % 10,82 yerli sermaye,% 66,10 yabancı sermaye. Albaraka Bankacılık Grubu; Körfez ülkelerinde, Kuzey Afrika ülkelerinde ve orta doğu ülkelerinde bankacılık sektöründe faaliyet göstermeye devam etmekte ve müşteri portföyünü her geçen gün artırmaya devam etmektedir.

Albaraka Türk Katılım Bankası şubelerinin çalışma saatlerine göz atalım. Saat 08:30 itibariyle hizmet vermeye başlayan Albaraka Türk şubeleri, saat 12: 30’da öğle molaları vererek saat 13: 30’da başlıyor. Günün sonuyla bitiyorsa, saat 17: 00’dir.