2018 Akbank Cebe Havale Nasıl Yapılır?

Adana’da 1948’de Hacı Ömer Sabancı liderliğindeki çok sayıda işadamıyla kurulan bir banka öncelikle pamuk üreticilerine nakit destek sağlamak üzere kurulmuş; Bugün Türkiye’nin en büyük ve en önemli bankalarından biri haline geldi. Birçok uluslararası ödüle sahip olan Akbank, internet bankacılığı ve mobil bankacılık alanında en gelişkin bankalardan biri haline geldi. Akbank’ın para transfer hizmeti nakit transfer servisine geçirildiğinde bir kişiye para gönderme, bir çocuk oyun alanı haline geldi. Bu yazıda bu konuda yalın bir yaklaşımımız var; Akbank’a para transferlerini nasıl kısaca ve adım adım anlatmaya çalışacağız.

Akbank Cebe Para Nedir?

Akbank Cebe Para gönderme süreci; Bir cep telefonuyla para transferine izin veren ve ayrıca işlem ücreti için az miktarda para alan, alıcıya para göndermenin hızlı ve kolay bir yoludur. Bu paranın alıcının Akbank müşterisi olması gerekmez. İster bir Akbank müşterisiyseniz da, istediğiniz kişiye Akbank’a nakit para ile para gönderebilirsiniz. Bunun için alıcının cep telefonu numarasını bilmeniz yeterlidir.

Akbank Nakit Para Gönderebilme

Akbank üzerinden herhangi bir kişinin cep telefonuna para göndermek; Akbank Doğrudan İnternet Şubesi veya Akbank Doğrudan Mobil uygulaması ile giriş yaptıktan sonra, “Transfer Yap” veya “Para Transferi” bölümüne girin ve buradan “Mobil Telefon / ATM” alt menüsüne giriş yapın. Buraya giriş yaptıktan sonra, para göndermek istediğiniz hesabı veya göndermek istediğiniz kredi kartını seçin, göndermek istediğiniz kişinin bilgilerini ve cep numaranızı yazdıktan sonra göndermek istediğiniz miktarı onaylayın ( Göndermek istediğiniz miktar 10 TL ve katlar olmalıdır). İşleminizi onayladıktan sonra size ve alıcı numaranıza bir bilgilendirme mesajı gönderilir. Bu sayede Akbank nakit transferi tamamlanacaktır.

Akbank Cebe Gelen Para

Karşı tarafa bildirim mesajı aldıktan sonra herhangi bir Akbank ATM’ye gidin ve kartsız işlem menüsünden giriş yaptıktan sonra TC kimlik numarasını girin ve “No Cardless withdrawal” bölümünü girin. Referans numarasını ve burada sorulacak para miktarını yazdıktan sonra para çekebilecektir. Referans numarası; Para gönderendikten sonra gelen bilgi mesajında ​​gönderilir. Bu sayı güvenlik açısından kimseyle paylaşılmamalıdır. Akbank, paranın bankaya gönderilmesinden sonra 24 saat içinde geri çekilmelidir. Kasaya gönderilen para, bu süre zarfında çekilmemişse, para göndereni paranın gönderildiği hesap ya da kredi kartına iade edilecektir.

Akbank Cebe Para Transfer Limitleri

Günlük Gönderi; En az 10 TL – 1000 TL’ye kadar.

Aylık Gönderme; Minimum 10 TL – maksimum 4000 TL.

Bir cevap yazın